Yhteystiedot

Ajo-ohjeet Käsikirjoitusten lähettäminen

Toimitus

Sirja Kunelius

Kustannuspäällikkö

Lasten- ja nuortenkirjallisuus

puh. 040 456 4982
sirja.kunelius@karisto.fi

Minna Klapuri

Kustannustoimittaja

Kotimainen kaunokirjallisuus
Suomennettu kaunokirjallisuus
Tietokirjallisuus (erä, sota, historia)

puh. 040 456 4981
minna.klapuri@karisto.fi
 

Pirta Syrjänen

Kustannustoimittaja

Kotimainen kaunokirjallisuus
               
puh. 040 456 4987
pirta.syrjanen@karisto.fi         

Laura Kurki

Kustannustoimittaja

Tietokirjallisuus
Nuorten aikuisten kirjat

puh. 050 338 0700
laura.kurki@karisto.fi

Tiina Laaksonen

Assistentti

Käsikirjoitukset, arvostelukappalepyynnöt

puh. 040 456 4984
tiina.laaksonen@karisto.fi

 

Myynti- ja markkinointi

Veijo Kekäläinen

Myynti- ja markkinointipäällikkö

puh. 050 4389 389
veijo.kekalainen@karisto.fi

Kim Kotilainen


Myyntineuvottelija

puh. 040 717 9535
kim.kotilainen@karisto.fi

Jenni Virola

Myyntiassistentti

puh. 040 456 4986
jenni.virola@karisto.fi


Hallinto

Mika Kotilainen


Toimitusjohtaja

puh.  0500 726 698
mika.kotilainen@karisto.fi