Yhteystiedot

Käsikirjoitusten lähettäminen

Toimitus

Arvostelukappaletilaukset:
arvostelukappale@otava.fi

Sirja Kunelius

Kustannuspäällikkö

Kotimainen kaunokirjallisuus ja kotimainen lasten- ja nuortenkirjallisuus

puh. 040 456 4982
sirja.kunelius@karisto.fi

Minna Klapuri

Kustannustoimittaja

Kotimainen kaunokirjallisuus
Suomennettu kaunokirjallisuus
Tietokirjallisuus (erä, sota, historia)

puh. 040 456 4981
minna.klapuri@karisto.fi
 

Pirta Syrjänen

Kustannustoimittaja

Kotimainen kaunokirjallisuus
               
puh. 040 456 4987
pirta.syrjanen@karisto.fi         

Laura Kurki

Kustannuspäällikkö

Tietokirjallisuus, suomennettu kaunokirjallisuus ja suomennettu lasten- ja nuortenkirjallisuus
Nuorten aikuisten kirjat

puh. 050 338 0700
laura.kurki@karisto.fi

Emilia Vainisto


Kustannustoimittaja

puh. 040 610 3586

emilia.vainisto@karisto.fi

 

Tiina Laaksonen

Assistentti

Käsikirjoitukset

puh. 040 456 4984
tiina.laaksonen@karisto.fi

 

Myyntipäälliköt

Kim Kotilainen 040 7179 535
Heli Mitro-Myntti 040 5645586
Anne Vainio 040 5755 277
Minna Vepsäläinen 040 5663 431

Viestintäpäälliköt

Adèle Couavoux 045 1425 272
Jenni Heiti 044 3585 060
Anni Gullichsen 050 4635 238
Kirsi Sievänen 050 5329 201
Hanna-Leena Soisalo 040 7430 794

Markkinointipäälliköt

Jojo Uimonen 040 703 1213
Minna Vepsäläinen 040 5663 431

Hallinto

Mika Kotilainen
Liiketoimintapäällikkö
puh. 0500 726698, mika.kotilainen@karisto.fi