Yhteystiedot

Käsikirjoitusten lähettäminen

Toimitus

Arvostelukappaletilaukset:
arvostelukappale@otava.fi

Sirja Kunelius

Kustannuspäällikkö

Kotimainen kaunokirjallisuus ja kotimainen lasten- ja nuortenkirjallisuus

puh. 040 456 4982
sirja.kunelius@karisto.fi

Minna Klapuri

Kustannustoimittaja

Kotimainen kaunokirjallisuus
Suomennettu kaunokirjallisuus
Tietokirjallisuus (erä, sota, historia)

puh. 040 456 4981
minna.klapuri@karisto.fi
 

Pirta Syrjänen

Kustannustoimittaja

Kotimainen kaunokirjallisuus
               
puh. 040 456 4987
pirta.syrjanen@karisto.fi         

Laura Kurki

Kustannuspäällikkö

Tietokirjallisuus, suomennettu kaunokirjallisuus ja suomennettu lasten- ja nuortenkirjallisuus
Nuorten aikuisten kirjat

puh. 050 338 0700
laura.kurki@karisto.fi

Emilia Vainisto


Kustannustoimittaja

puh. 040 610 3586

emilia.vainisto@karisto.fi
 

Tiina Laaksonen

Assistentti

Käsikirjoitukset

puh. 040 456 4984
tiina.laaksonen@karisto.fi

 

Myynti- ja markkinointi

Kim Kotilainen


Myyntipäällikkö

puh. 040 717 9535
kim.kotilainen@otava.fi

Katso Otavan myyntiorganisaatio:
https://otava.fi/kustantamo/myynti/

 

Hallinto

Mika Kotilainen

Liiketoimintapäällikkö, puh. 0500 726698, mika.kotilainen@karisto.fi